Kurz Lectio divina

A duchovné cvičenia

O kurze lectio divina

„Ako môžem rásť vo svojom modlitebnom živote?“

„Čo mi Boh hovorí?“

„Ako mám pochopiť Bibliu?“

Kurz Lectio je bezplatný materiál od 24-7 Prayer, ktorý vás a vaše spoločenstvo pripraví na rast v modlitbe, rozlišovanie Božieho hlasu a zamilovanie si Biblie.

Naučte sa počuť Boha tým, že sa budete ako spoločenstvo spoločne modliť s Písmom.

Lectio

MEDITATIO

ORATIO

CONTEMPLATIO

Kurz Lectio

„Naučiť sa počuť Boží hlas – jeho slovo a šepot – je najdôležitejšia vec, ktorú sa kedy naučíte robiť.“

– Pete Greig

Kurz Lectio je bezplatný materiál pre malé skupiny od 24-7 Prayer, ktorý vás a vaše spoločenstvo pripraví na to, aby ste sa naučili počúvať Boha prostredníctvom modlitby Biblie.

Kurz, ktorý vznikol v spolupráci s RightNow Media, vychádza z knihy Petea Greiga Ako počuť Boha a skúma starobylú prax Lectio Divina.

Stretnutia

Každé 15-minútové video sa venuje inému aspektu Lectio Divina a veľmi prakticky vysvetľuje, ako ho vykonávať. V piatich stretnutiach vystupujú aj pozoruhodní hostia, ktorí sa delia o svoje skúsenosti a múdrosť v tejto oblasti.

Každá relácia bola navrhnutá tak, aby ju mohli spoločne sledovať malé skupiny a diskutovať o nej. Ku každému sedeniu je priložená príručka na diskusiu a praktické aktivity, ktoré vám pomôžu prehĺbiť váš vlastný vzťah s Bohom.

Kurz Lectio sa natáčal priamo v opátstve Waverley a na Svätom ostrove Lindisfarne.

Duchovné cvičenia
formou Lectio divina

Ak hľadáte spôsob, ako prehĺbiť svoj vzťah s Bohom a objaviť hlbšiu pravdu vo Svätom písme, ste na správnom mieste. Lectio divina je starodávna metóda modlitby a meditácie nad Svätým písmom, ktorá vám umožní preniknúť do hĺbky Božieho slova a nájsť pokoj a posvätenie vo svojom živote.

Duchovné cvičenia formou Lectio divina vám ponúkajú jedinečnú príležitosť začať svoju duchovnú cestu. Budete mať možnosť objaviť a porozumieť Bohom inšpirovaným slovám.

Lectio divina je nielen o čítaní Písma, ale aj o vnímaní a oživovaní Božieho slova vo svojom srdci. Pomôžeme vám objaviť nástroje a techniky, ktoré vám pomôžu prekonať rušivé myšlienky a sústrediť sa na Božie slovo. Budete mať príležitosť rozvíjať svoj duchovný život a rásť vo viere.

Príďte a objavte krásu Lectio divina! Nechajte sa viesť Duchom Svätým a prehĺbte svoj vzťah s Bohom cez jeho slovo. Získajte duchovnú múdrosť a pokoj, ktorý pramení z pravidelného praktizovania Lectio divina.

Termíny:

od 3. do 7. mája 2024
od 25. do 29. októbra 2024

Miesto konania: Čičmany (Penzión Bystrík)

Cena za duchovné cvičenia závisí od vášho výberu izby: 

140 € + záloha 80 € = 220 € v 4-lôžkovej izbe / osoba
160 € + záloha 80 € = 240 € v 3-lôžkovej izbe  / osoba
180 € + záloha 80 € = 260 € v 2-lôžkovej izbe  / osoba
200 € + záloha 90 € = 290 € v 1-lôžkovej izbe / osoba

Ak sa zaregistrujete a pošlete zálohu do 28.2.2024, platia nižšie uvedené sumy + darček od Biblickej spoločnosti.

140 € + záloha 50 € = 190 € v 4-lôžkovej izbe / osoba
160 € + záloha 50 € = 210 € v 3-lôžkovej izbe / osoba
180 € + záloha 50 € = 230 € v 2-lôžkovej izbe / osoba
200 € + záloha 60 € = 260 € v 1-lôžkovej izbe / osoba

V cene je zahrnuté ubytovanie, plná penzia, občerstvenie, žurnál Lectio divina a registračný poplatok, ktorý kryje náklady tímu a organizačného zabezpečenia.